Tradicinis literatų renginys „Po skambančiu medžiu“

Rugsėjo 14-ąją į Kunigiškius, į tradicinius literatūrinius skaitymus ,,Po skambančiu medžiu”, vyko grupė Anykščių literatų klubo „Marčiupys“ narių. Į renginį susirinko literatai, kaimo rašytojai, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos nariai iš Molėtų, Kauno, Klaipėdos, Kupiškio, Rokiškio, Kazlų Rūdos, Vilniaus ir Anykščių.


Eiles skaitėme naujoje parodų salėje, kurią Kunigiškiuose įkūrė labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ įkūrėja ir puoselėtoja Aldona Širvinskienė.

Salėje buvo eksponuojama Anapilin prieš 18 metų išėjusio Karolio Širvinsko piešinių paroda, pristatyti net 4 autorių tapybos, skulptūros, medžio ir molio darbai bei gausybė įvairių fondo ,,Baltasis balandis” išleistų knygų ir meno kūrinių. Galerijoje eksponuojami tautodailininkų Aleksandro Tarabildos, Vlado Gaidžio, Prano Petronio ir Virgilijaus Bespalovo darbai.

Įpusėjus skaitymams, literatus aplankė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Seimo narys Antanas Baura, kurie, kaip patys tikino, su malonumu klausėsi poezijos posmų ir negailėjo pagyrimų bei padrąsinančių žodžių literatams. Seimo pirmininkas sakė, kad mėgsta skaityti knygas, kad domisi lietuvių rašytojais ir poetais. Anykščių literatai Seimo pirmininkui padovanojo prieš porą metų išleistą poezijos sutelktinę. Tik po gero pusvalandžio, pabendravęs su literatais, V. Pranckietis su jį lydėjusia komanda išskubėjo į Vaižgantines.

Dalina Rupinskienė