Fotografo Izidoriaus Girčio atminimo kambaryje-muziejuje dar vienas eksponatas

Liepos 26-ąją, pirmąją Anykščių miesto šventės dieną, skulptorius, profesorius Romualdas Inčirauskas Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje įkurtam Anykščių krašto fotometraštininko Izidoriaus Girčio muziejui padovanojo savo rankomis sukurtą atminimo medalį.


Medalis, simboliniu pavadinimu „Mano vaikystės fotografas“, pagamintas iš bronzos, panaudojant fotokeramikos elementus, savo forma ir detalėmis primena fotoaparatą. Jame vaizduojamas koliažas su jauno ir jau brandaus amžiaus Izidoriaus atvaizdais.

Skulptorius R. Inčirauskas pasakojo, kad idėja sukurti medalį gimė labai paprastai – jis sakė sunkiai įsivaizduojantis Anykščius be miesto keistuoliu vadinto fotografo.

Po medalio perdavimo Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius R. Inčirauskui įteikė mero padėką, o su Bibliotekos direktoriumi Romu Kutka skulptorius pasirašė kūrybos darbo perdavimo aktą.

Nuoširdžiai dėkojame R. Inčirauskui už ypatingą meno kūrinį, papildžiusį fotografo atminimo kambario-muziejaus erdvę ir linkime skulptoriui neblėstančio kūrybiškumo!

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės