Skaitau ir dalinuosi


Bibliotekos lankytojai skaito, diskutuoja, siūlo knygas

 

 

 


 

****************** ************** ********************** ******************

Grigorijus Kanovičius
Miestelio romansas

Jeigu kur pasaulyje į vieną vietą yra sudėtas skausmas netekus vaiko, širdgėla suvokiant, kad moteris gimdo juos ne sau, o kitam vyrui ar kitai moteriai, sąžinės graužatis, kad esi laimingas, o gretimoje gatvėje kažkas kenčia ir tyliai gęsta nuo nepakeliamos vienatvės, kaltės jausmas palikti tėvus ir gyventi savo gyvenimą, baimė likti vienam - tai visa tai ir dar daugiau esti šioje knygoje. Tarsi visas gyvenimas ir visos svarbios temos būtų sudėliotos čia - skaitai, galvoji ir nejučiomis viskas ne tampa, o supranti, kad jau seniai buvo artima, pergalvota, skaudėta. Išjauti kartu kiekvieną laimės akimirką, išverki kiekvieną ašarą, nes tie dalykai tavyje gyvena jau tūkstančius metų ir neduoda ramybės. O knygos kalba tai neišpasakyto grožio! Joje gausu kregždžių, “juodinančių savo besvoriais sparnais dangaus mėlį”, gyvena senutė - “mažutė, nepastebima, tyli kaip senas pakelės medis be lapų ir paukščių”, skraido “nuoširdūs, bet pavytę kaip išblyškusios ramunės sveikinimai”, klapsi “liūdesio paliestos akys”, o “pavasario vėjas žaidžia su liepos lapais”... Skaitai ir gera. Ir šypteli, ir akyse veriasi vandenynai. Knyga skaitosi be galo lengvai, bet patikėkit, dalykai čia sunkūs kaip akmenys. Mintyse dar ilgai liks tai, ką perskaičiau, o akyse - tai, kas buvo atverta kitų žmonių atsiminimais, bet gyvena ir manyje. Ir gyvens dar tūkstančius metų.

Žemuogės pieva. Knygos

 

****************** ************** ********************** ******************

Henris Deividas Toras
Voldenas arba Gyvenimas miške
Rekomenduočiau skaitytojams Henrio Deivido Toro knygą "Voldenas arba Gyvenimas miške". Skaičiau ją prieš 35 metus. Panorau dabar skaitymą pakartoti – skaitau su malonumu. Knyga nėra lengva ( dėl vertimo ir kitų ypatumų), ypač pradžioje. Nusivylusiems linkėčiau jos nemest į šalį, geriau, dalį praleidus, toliau skaityti nuo 60 psl.(1985m. leidimas).
Rekomenduoju ir todėl, kad mano prieš keletą metų pasirinktas-pakeistas gyvenimo būdas turi daug bendro su aprašomu knygoje. Galima sakyti toks vienas XXI (o ne XIX ) amžiaus Voldeno variantų. Žinoma, jis tinka ne visiems. Bet jis, bent man, garantuoja gyvenimo pilnatvę ir tai, kad įvairios krizinės situacijos, juo labiau karantininis gyvenimas, neišmuša iš vėžių.

Pagarbiai,
Stanislava Gailiūnaitė

 

 


****************** ************** ********************** ******************

Stepas Eitminavičius
Užrašai sau ir kitiems


Esė apie vaikystę, rašančiojo jauseną, mokyklą.

Kukli žaliais viršeliais tarsi su atsiveriančiu langeliu knyga – jautrūs, nuoširdūs, labai paprasti, bet tuo pačiu daug išminties ir grožio atveriantys vaizdeliai, apmąstymai apie autoriaus vaikystę, pedagoginio darbo patirtį.

Kaip gera gyventi vienkiemyje, sename dvare, stebėti paukščius, medžius, šalia esančius žmones, paprastuose dalykuose rasti visokių stebuklų.

Šių dienų skubančiam, pavargusiam žmogui ši knyga padės giliau pažvelgti į tikrąsias gyvenimo vertybes.

Vida 

 

****************** ************** ********************** ******************

 

Michelle Obama
Mano kelias

Buvusi JAV pirmoji ponia Michelle Robinson - Obama prisiminimų knygoje "Mano kelias" su didele įtaiga,stipria jumoro,savikritikos gaida pasakoja nepaprastą savo gyvenimo istoriją - nuo ankšto šeimos butuko antrajame aukšte pietinėje Čikagoje iki prabangių Baltųjų rūmų spindesio,jų oficialiosios pusės ir užkulisių.
Pažintis su teisės studentu Baracku Obama pakeitė jos pačios sėkmingai pradėtą ir kuriamą karjerą,privertė daug ko atsisakyti,aukoti šeimos ramybę,slopinti savo ambicijas vardan vyro politiko ateities.
Turėti savo tikslą,ryžtingai jo siekti,saugoti šeimos vertybes bet kokiomis aplinkybėmis,suprasti kas esi,kuo nori,kuo gali būti,niekada nepamirštant savo šaknų - pagrindinės knygos puslapiais vedančios gijos,padedančios skaitytojui susivokti savo gyvenimo vertinime,savo tikslų ieškojime.

Vida****************** ************** ********************** ****************** 

Kimberley Freeman Lauko gėlių kalva.

 

 

 

Įtraukianti dvejų moterų istorija. Įvykiai klostosi lietingoje Škotijoje ir tolimoje saulėtoje Australijoje. Garsi prima balerina, turėjusi viską ir praradusi, randa savyje stiprybės pradėti viską iš naujo. O Betei tik 19-a metų, kai sužino, kad taps mama. Kaip gyventi toliau, kai supranti, kad aplinkiniai tik pasmerks ir kaltins. Sunkūs laikai, kupini įvairių prietarų. Bet stiprios moterys eina savo keliu kupinu išbandymų.
Malonaus skaitymo.
Man patiko 


Elada

 

 

****************** ************** ********************** ******************

Alice Hoffman, „Priešybių santuoka“.

Intriguojanti istorija apie uždraustą meilę tropinėje Šventojo Tomo saloje ir nepaprastą moterį, davusią gyvybę impresionizmo tėvui, dailininkui Kamiliui Pisaro. Rakelė visada svajojo apie gyvenimą tolimajame Paryžiuje. Jaunutė buvo ištekinta už žymiai vyresnio našlio su trimis vaikais. Bet jos pavydėtina stiprybė neleido palūžti. Staiga mirus vyrui, ji užmezgė meilės ryšį su jo sūnėnu Frederiku, atvykusiu iš Prancūzijos.
Labai poetiška kalba, egzotiškais vaizdais ir filosofinėmis įžvalgomis atgaivinama įstabi Rakelės ir Frederiko santuokos istorija, subtiliai primenanti, kokia nepaprastai sudėtinga ir nepaklūstanti jokioms taisyklėms yra žmogaus širdis. Tai – ne kažkokia banali besikartojanti meilės istorija. Tai nuostabi knyga, nuo kurios negali atsitraukti, žaviesi, liūdi, verki ar kartu džiaugiesi. Tai ir istorija, būtinai paskaitykite.

Nijolė

 

 

 ****************** ************** ********************** ******************

Paula Hawkins, „Mergina traukiny“.

Sukluskite tie, kurie mėgaujatės, skaitydami trilerius. Tai trileris, kuris pakeis jūsų požiūrį į kitų žmonių gyvenimą. Reičelė kasdien važinėja traukiniu tuo pačiu maršrutu iš namų į Londoną ir atgal. Kasdien ji mato viename namų kvartale gyvenančią porą – pusryčiaujančią, geriančią kavą terasoje. Jų gyvenimas, Reičelės akimis, tiesiog tobulas. Bet kartą išvysta kai ką, kas ją pribloškia. Ar tai, ką ji matė, kaip nors susiję su tolesniais sukrečiančiais įvykiais? Istorija, lyg tas traukinys, prasiveržia pro apsnūdusį Londono priemiestį... tiesiog negali liautis versti puslapių..
Iš tikrųjų , negalėjau atsitraukti nuo šios knygos, taip norėjosi užbėgti už akių, sužinoti viską. Istorija paini, tik perskaičiusi daugiau kaip pusę knygos, ėmiau įtarti, kas tikrasis žudikas. Skaitykit, tikrai nenusivilsit. 

Daiva

 

 

 

 


****************** ************** ********************** ******************

Jennifer Ryan, „Čilberio moterų choras“

 

Tai knyga apie tikrąją moterų stiprybę karo metu. Viskas vyksta Anglijoje, Kente, Čilberyje 1940 – aisiais. Vyksta karas, artėja vokiečiai, idiliška Čilberio ramybė sutrupėjo. Bet ir šiuo metu liko viltis.
Rekomenduoju paskaityti šią knygą.

  
      Diana

 

 

 

 

 

 

****************** ************** ********************** ******************