Vasara su biblioteka

Liepos 9 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos darbuotojai kalbino į Vaikų literatūros skyrių užsukusius skaitytojus.

„Dirbu močiute“, - juokavo mokytoja Agripina Jakimova. „Į biblioteką atėjau su anūkais. Turiu jų du, turėčiau daugiau, ateičiau su visais“, - sakė ji.

Elenos ir Vitalio Perkauskų šeima, laisvalaikį smagiai leidžiantys Viešosios bibliotekos organizuojamuose renginiuose šeimai, šį kartą su mažosiomis atžalomis Juozu ir Pranu ieškojo knygelės apie aitvarus. „Ieškojome instrukcijos ir radome. Norime gaminti patys“, - šypsojosi jaunoji mama.

Vaikų literatūros skyriuje prieigos prie interneto laukė moksleivis Antanas Tyla iš Kauno, vasaroti atvažiavęs pas močiutę. „Laukiu jau 40 min., bet nenuobodu, kol laukiu, knygas paskaitau“, - sakė jis.

Internetu naudojosi ir kitas kaunietis moksleivis Martynas Balčius. „Pas močiutę būsiu dvi savaites, tada išvažiuosiu į karatistų stovyklą“, - kalbinamas sakė jis.

Prie kompiuterių sutikau ir buvusios bibliotekininkės Bronės Gvozdienės anūką Kiprą Gvozdą, kitus jaunuosius skaitytojus. Jie džiaugėsi, kad bibliotekoje susirado draugų, su kuriais dalijasi interneto paslaptimis. Dauguma iš jų laisvalaiku žaidžia kompiuterinius žaidimus ir labai mėgsta Facebook.

Vaikų literatūros skyriuje apsilankė Darius Pipiras. „Gyvenu Vokietijoje, turiu šeimą, žmona Daniela vokietė, bet lankė lietuvių kalbos kursus. Turiu du vaikus: sūnų Luką ir dukrą Liną. Į Anykščius su šeima pas tėvus atvažiuoju porą kartų į metus: vasarą ir rudenį“, - kalbinamas atviravo Darius. Pats nuo mažens su biblioteka ir knyga nesiskiriantis Darius į biblioteką užsuko ne tik knygos sau, bet ir vaikams. Paklaustas, ar jų vaikams, gyvenant Vokietijoje, skaitomos lietuviškos knygos, jis atsakė: „Turiu visas Linos Žutautaitės knygas“.

Maloniai laukiame anykštėnų ir miesto svečių bibliotekoje!

Kalbino:
Aušra Miškinienė,
direktoriaus pavaduotoja


Nuotraukos Violetos Matelienės